Deskorolki FISH

Tor do jazdy na deskorolce dla dzieci – jak przygotować?

Dzieci kochają ruch pod każdą postacią – skakania na skakance, jazdy na rowerze, bujania się na huśtawce, jazdy na hulajnodze czy też na deskorolce. Deskorolki FISH cieszą się coraz większą popularnością. Coraz częściej można bowiem spotkać na chodniku dzieci uczące się jazdy na deskorolce. Nie w każdym jednak mieście istnieje coś takiego jak Skate Park, wraz ze specjalnym torem do jazdy na deskorolce. Warto zatem samodzielnie stworzyć dla miłośników deskorolek, desek i bmx-ów ich własne miejsce do świetnej zabawy.

Własny Skate Park? Zbuduj go sam!

Pierwszą kwestią podczas projektowania toru do jazdy na deskorolce jest to, aby poszukać odpowiedniego miejsca i opracować koncepcję budowy Skate Parku. Jeśli chodzi rodzaj nawierzchni do obiektu takiego jak plac dla deskorolkarzy, to najlepiej sprawdzi się beton. Można wylać posadzkę przemysłową, np. utwardzaną powierzchniowo w technologii DST. Asfalt też mógłby być, jednakże pojawia się tutaj problem z pozostawaniem na nim trwałych śladów przez koła od deskorolki FISH, hulajnogi czy roweru. Asfalt będzie dobrym wyborem, jeśli mają po nim jeździć pojazdy z dużymi i miękko ogumionymi kołami. W przypadku deskorolek znacznie lepszym wyborem jest jednak nawierzchnia betonowa, gdyż jest ona gładsza i mniej podatna na odkształcenia. Trzeba pamiętać o tym, że latem asfalt mocno się nagrzewa i traci swoją twardość, a jedzenie na deskorolce po nierównej powierzchni jest bardzo niebezpieczne. Bardzo łatwo wówczas o wypadek.

Deskorolki FISH

Deskorolki FISH, rampy, szyny…, czyli co powinno znaleźć się w Skate Parku?

Tor do jazdy na deskorolce czy hulajnodze bez przeszkód? Nie ma takiej opcji! W żadnym Skate Parku nie może zabraknąć ramp, które są łatwe w transporcie i w montażu. Świetnie sprawdzą się zarówno przed domem, jak i na boisku czy też na parkingu. Przeszkody można ustawiać w dowolnej konfiguracji, co jakiś czas zwiększając poziom trudności i urozmaicając zabawę. Najczęściej przeszkody posiadają możliwość regulowania ich wysokości, dzięki czemu dziecko może próbować wykonywać coraz to bardziej skomplikowane triki. Z całą pewnością nie trzeba wyłącznie skupiać się na nieruchomych przeszkodach, ale wykazać się większą kreatywnością za pomocą lekkich ramp, rurek i quarterów, które można za sobą łączyć. Nie trzeba przy tym martwić się o bezpieczeństwo swojej pociechy, gdyż nowoczesne przeszkody wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo wytrzymałe. Quarter pipe może posłużyć jako pojedyncza przeszkoda lub stanowić cześć większej konstrukcji. Idealnie sprawdzają się, jeśli chodzi o ułatwienie płynniejszej jazdy i możliwość wykonywania wyższych skoków. Posiadając dwa quarterpipy, możliwe jest stworzenie halfpipe czy też spine. Możliwości jest więc wiele.

37

No Responses

Write a response