rowerki biegowe dla dzieci

Rowerki biegowe dla dzieci – bezpieczna nauka jazdy i nie tylko!

O zaletach rowerków biegowych mówi się coraz częściej. Powiększa się również grono małych rowerzystów, którzy swoją przygodę z rowerkiem mogą zacząć nawet przed ukończeniem drugiego roku życia – wystarczy, że potrafią już chodzić. Co najważniejsze, jazda na rowerkach biegowych nie tylko sprawia maluchom olbrzymią frajdę, ale wpływa również niezwykle pozytywnie na ich rozwój psychomotoryczny, a nawet intelektualny. Jak to jest możliwe?

Jakie mają zalety rowerki biegowe dla dzieci?

Do największych zalet, jakimi odznaczają się rowerki biegowe dla dzieci, zalicza się fakt, że z powodzeniem i w całkiem bezpieczny sposób mogą na nich jeździć już 18-miesięczne dzieciaki. Rowerki biegowe posiadają bowiem lekką konstrukcję i nie mają pedałów. Ich budowa pozwala dzieciom na pełną kontrolę nad pojazdem i łatwe utrzymanie równowagi.

rowerki biegowe dla dzieci

Maluchy jeżdżą na nich, odpychając się od podłoża nogami. Dzięki temu, w przeciwieństwie do rowerków trzykołowych albo popularnych rowerków z pedałami wyposażonych w specjalny pałąk do podtrzymywania jadącego malucha przez rodzica, rowerek biegowy pozwala dziecku na całkowicie samodzielną naukę jazdy.

Taka niezależność niesie wiele korzyści. Jazda na rowerku biegowym sprzyja kształtowaniu prawidłowej postawy dziecka, wzmacnia jego siłę, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową i reakcje równoważne. Dzieci szybciej uczą się rozróżniania strony lewej i prawej, a naprzemienny ruch wspiera synchronizację półkul mózgowych, co przekłada się na rozwój intelektualny malucha. Co istotne, dzieci, które jeździły na rowerkach biegowych, z reguły szybciej opanowują jazdę na zwykłym rowerze.

Dodatkowe akcesoria do rowerków biegowych

Oczywiście, tak, jak w przypadku innych pojazdów dla dzieci, i tutaj należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu malucha. W tym celu trzeba wyposażyć dziecko w kask ochronny na głowę. Można również dołączyć do tego ochraniacze na kolana, chociaż jazda na rowerkach biegowych rzadko kończy się wywrotką. Rowerki można także doposażyć w akcesoria takie jak dzwonki  czy lampki. Dla rodziców przydatne będą paski do noszenia rowerka biegowego, które pozwalają na wygodne powieszenie pojazdu na ramieniu.

494

No Responses

Write a response