Fish Skateboards

Fish Skateboards – jak dbać o deskę

Deskorolki już od ładnych kilku sezonów rządzą na ulicach miast i z sezonu na sezon stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego – w końcu zapewniają doskonałą zabawę i świetnie spędzony czas w gronie znajomych.

Fish Skateboards – czym dokładnie są?

Są to po prostu deski do jeżdżenia, zbudowane zazwyczaj z tworzyw sztucznych i bogate zdobione, aby przyciągały uwagę przechodniów. Piękne i niezwykle barwne deski Fish Skateboards to doskonały zakup na lata po warunkiem, że będzie się o nie należycie dbać. I nie chodzi tu wyłącznie o sporadyczne wytarcie kółek i decka. Aby deska prezentowała się doskonale i świetnie się sprawdzała należy ją czyścić dość często w zależności od tego, ile razy w tygodniu na niej jeździmy.

Konserwacja desek Fish Skateboards – jak należy o nie dbać?

Deska nie jest przedmiotem skomplikowanym, jednak wymaga nieco uwagi i troski. Nowa deska wygląda naprawdę pięknie i sprawuje się doskonale, jednak co należy robić, aby tak było zawsze? Zacznijmy od gripu. Przede wszystkim przed wejściem na deskę za każdym razem trzeba otrzepać buty z piasku i ziemi. Należy dokładnie sprawdzić podeszwy obuwia, ponieważ nawet odrobina ziemi może ubrudzić grip. Jeśli jednak zdarzy się zapomnieć o tym krótkim i bardzo istotnym elemencie warto kilka razy uderzyć kantem deski o ziemię w taki sposób, aby spadł z niej piasek.

Po zakończeniu zabawy i po powrocie do domu należy delikatnie szczotką do butów oczyścić grip. Ponadto należy pamiętać również o jednej, jednak bardzo istotnej zasadzie: nigdy nie należy wychodzić na deskę kiedy jest mokro, a tym bardziej kiedy pada! Wówczas grip z czasem będzie się nadawał wyłącznie do wymiany. Deszcz bardzo źle oddziałuje również na deck, ponieważ jego zmoczenie może spowodować zmniejszenie jego odporności na upadki nawet o 10%. Jeśli deska zmoknie kilka razy, wówczas jest w stanie się po prostu złamać.

Trucków nie można jakoś specjalnie pielęgnować, ale należy zwrócić uwagę na to, aby zbyt mocno nie podkręcać kingpinów, ponieważ psują się wówczas nakrętki. Poza tym na problemy z truckami nie mamy większego wpływu. Podobnie jest z kółkami – to one są w głównej mierze narażone na ścieranie, jednak na to już nikt nie ma wpływu.

Łożyska należy czyścić przynajmniej raz na dwa miesiące. Należy wyjąć je z kółek, oczyścić wodą, a następnie delikatnie osuszyć za pomocą ręcznika papierowego. Na końcu należy je spryskać WD-40 z obu stron i odczekać ok 15 minut. Po tym czasie trzeba je ponownie umieścić pod strumieniem wody i umieścić w ciepłym miejscu, aby wyschły. W momencie, kiedy będą już suche można je włożyć do kółek i ponownie śmigać na desce.

50

No Responses

Write a response