deskorolka fish skateboards

Fish Skateboards – jak jeździć na takiej deskorolce

Deskorolki Fish Skateboards to najnowszy krzyk mody, mają one bardzo różny kształt oraz występują w różnych wzorach. Przeczytaj, czym są oraz poznaj techniki jazdy na deskorolkach, które pokochała młodzież.

Deskorolki Fish Skateboards – czym różnią się od zwykłych deskorolek?

Właśnie te deskorolki zrewolucjonizowały sposób, w jaki jeździ się na desce. Są znacznie krótsze i lżejsze niż tradycyjne deskorolki, wykonane zostały z tworzysz sztucznych. Pozwala to na rozwinięcie dużych prędkości. Niewielka waga sprawia, że bez problemu możemy schować deskę np. do plecaka i zabrać w odpowiednie miejsce.

Fish Skateboards – podstawowe techniki jazdy

Deskorolki dla dzieci z początku wymagają nauczenia się jak utrzymywać na nich równowagę. Podczas jazdy powinniśmy stawać na lekko ugiętych nogach, przenosząc ciężar ciała na przednią stopę, którą stawiamy z przodu deski, pomiędzy przednimi śrubami, które mocują trucki. Przy pomocy tylnej nogi należy odpychać się podczas jazdy. Po odepchnięciu stawiamy ją w tylnej części deski, na „ogonku” lub pomiędzy nim i tylnymi śrubami.

Deskorolki Fish Skateboards – hamowanie

Na początku, ucząc się jazdy na Fish Skateboards, powinniśmy korzystać z najprostszej opcji hamowania – poprzez szuranie nogą po podłożu, które prowadzi do stopniowego wytracenia prędkości. Gdy poczujemy się już pewnie na desce, możemy spróbować ciekawszego sposobu hamowania: naciskamy nogą na wygięty nosek i zeskakujemy z deskorolki, łapiąc ją w locie. Ten sposób hamowania jest również bardzo efektowny.

Deskorolki Fish Skateboards – skręcanie

Skręcanie na desce nie różni się szczególnie od skręcania na innych deskorolkach. Powinniśmy robić to stojąc na ugiętych nogach i przechylając się na pięty lub palce. W zależności od tego, którą stopę mamy wysuniętą z przodu i w którym kierunku się wychylimy, w tę stronę skręci deska. Z czasem szybko nabierzemy wyczucia, jak zachowuje się deska podczas skrętu.

51

No Responses

Write a response