Deskorolki Fish Skateboards – jak wybrać najlepszy model

Deskorolki Fish Skateboards – jak wybrać najlepszy model

Okazuje się, że rodzajów deskorolek jest więcej niż się wielu osobom wydaje. Obecnie najmodniejsze deskorolki Fish Skateboards to longboardy, wakeboardy i skimboardy. Nic w tym dziwnego – są efektowne, a przy tym stosunkowo niedrogie.

Jaki model deskorolki Fish Skateboards wybrać?

Przede wszystkim obecne trendy panujące w deskorolkach można podzielić na lądowe i wodne. Jeśli chodzi o jazdę na twardym podłożu to nauka jazdy w tym przypadku jest raczej łatwa. Wprawdzie można pokusić się o wypróbowanie efektownych i ekstremalnych ewolucji, ale w mieście dobrze sprawdzi się już klasyczny longboard.

Deskorolka Fish Skateboards typu Longboard

Longboard to w zasadzie nieco dłuższa deskorolka, jednak oprócz tego jest jeszcze jedna zasadnicza różnica między longboardami i innymi deskorolkami. Longboardy przeznaczone są bowiem jedynie do jazdy, nie da się za bardzo zrobić na nich tricków, a jeśli już to tylko z użyciem rąk. Longboardy powstały w połowie XX wieku jako alternatywa dla surfingu. To właśnie surferzy postanowili stworzyć dla siebie alternatywę, która sprawdziłaby się na lądzie w bezwietrzne dni. Niekiedy mówi się, że jazda na longboardzie przypomina trochę jazdę na desce snowboardowej. Takie deski osiągają nawet do 1,5 metra długości, dzięki temu prędkości na nich osiągane są niebywałe. Są przy tym stabilne i bardzo komfortowe, dlatego ich popularność nie maleje od wielu lat.

Deskorolki Fish Skateboards

To nic innego jak krótkie deski przeznaczone do jeżdżenia. W odróżnieniu od klasycznych deskorolek czy wspomnianych już longboardów wykonuje się je nie z drewna, a z tworzywa sztucznego. Tego typu deski mają zwykle kilkadziesiąt centymetrów i potrafią osiągnąć dość dobrą prędkość. Są przy tym bardzo zwrotne i nieźle radzą sobie z wybojami. Dlatego też idealnie sprawdzają się na zwykłych chodnikach. Do tego są niewielkie i lekkie, a więc zmieszczą się bez problemu w plecaku czy torbie.

Tego typu deski cieszyły się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. W Polsce dzięki marce Fish Skateboards dostępne są obecnie w wielu wzorach do wyboru. Okazuje się też, że przy odrobinie umiejętności można próbować robić na nich nawet proste tricki. Jednak wówczas mogą szybciej się zniszczyć. Dobrze użytkowane posłużyć mogą kilka lat.

44

No Responses

Write a response