deskorolka fish skateboards

Jak wybrać swoją pierwszą deskę

Każda osoba zastanawiająca się nad rozpoczęciem swojej przygody z deskorolką musi rozpocząć od zadania sobie podstawowego pytania: jaka deska będzie dla mnie najlepsza? Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli dostosowanych do różnego typu jazdy i przestrzeni, w której chcemy się poruszać. Jakie są między nimi różnice?

Deskorolki Fish Skateboards

Ten typ deskorolki swoją popularność zawdzięcza latom 90. Jest ona krótsza od innych desek i przeznaczona głównie do jazdy po mieście. Deskorolki Fish Skateboards należą do najlżejszych i najmniejszych desek, dzięki czemu można je spokojnie transportować, na przykład w plecaku. Nie posiadają także nawierzchniowego papieru ściernego ze względu na to, że nie są to deski dedykowane do robienia różnych trików. Deskorolki wyróżniają się także bogatą ofertą kolorystyczną – przypominają kolorowe rybki, czemu zresztą zawdzięczają swoją nazwę.

Longboard a Fish Skateboards

Longborad jest deską przeznaczoną dla węższego grona odbiorców. Ze względu na swoje gabaryty nie jest najlepszym wyborem do jazdy po mieście. Można ją porównać ze snowboardem – służy głównie do zjazdów. Ze względu na swoje duże wymiary oraz zwiększoną stabilnością może dawać większe poczucie bezpieczeństwa. W porównaniu do innych desek oznacza także większy nakład finansowy.

Deski typu Cruiser

Najbardziej popularnym typem desek jest miejski cruiser. Służy głównie do przemieszczania się po zatłoczonych ulicach. Jest bardzo zwrotny, pozwala także na wykonywanie różnych manewrów, można z niego skorzystać na większości najezdni, takich jak na przykład kostka brukowa. Nie jest jednak deską przeznaczoną do wykonywania różnych trików ze względu na swoją budowę. Może stanowić jednak świetny środek transportu.

Każdy z wymienionych typów desek ma swoje zalety. Należy jednak zastanowić się jaki jest główny powód, dla którego chcemy zacząć jazdę na desce. Deskorolki dla dzieci pozwolą na szybkie przemieszczanie i po zakończonej jeździe bezproblemowe przenoszenie jej. Longboard może nam dostarczyć dużo adrenaliny, natomiast cruiser pozwoli na szybkie dostanie się z jednego punktu do drugiego.

59

No Responses

Write a response