rowery dla dzieci

Czy waga rowerka dziecięcego ma znaczenie?

Na ubogi wybór rowerów dla dzieci z pewnością nie można narzekać, jednakże wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo zdecydować się na konkretny model. Każdy sprzedawca zachwala swoje produkty, a dzieci często kierują się wyglądem dwukołowca, co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Rower powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji przyszłego użytkownika. Znaczenie mają zarówno rozmiar, jak również waga, amortyzacja, przerzutki i akcesoria dodatkowe. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupu roweru dla swojej pociechy? O tym w dalszej części tekstu.

Czy waga jest istotnym parametrem, jeśli chodzi o rowery dla dzieci?

Rowery dla dzieci różnią się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Bardzo ważną jest kwestia wagi, szczególnie w przypadku dzieci. To właśnie od ciężaru jednośladu w dużej mierze zależeć będzie to, czy będzie się nim łatwo jeździło czy też podczas każdego podjeżdżania pod górę dziecko będzie musiało się mocno wysilić. Oczywiście waga roweru będzie miała również wpływ na jego cenę. Zasada jest taka, że im lżejszy jest rower, tym więcej trzeba będzie za niego zapłacić. Najważniejsze są jednak wygoda, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy. Jeśli budżet nie jest ograniczony, to z pewnością warto wybrać jednośladowca o możliwe jak najmniejszej masie. Ponadto zakup zbyt ciężkiego roweru to prosta droga do zniechęcenia dziecka do jazdy na nim. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że wcale nie tak rzadko producenci nie umieszczają w opisach technicznych rowerów informacji na temat wagi. Nieraz nawet nie ma rubryki z tym parametrem, dlatego też podczas kupowania dwukołowca należy się do niego nie tylko przymierzyć, ale i go podnieść. Jeśli dziecko nie będzie w stanie go podnieść ani też przenieść po kilka stopni po schodach, to lepiej poszukać lżejszego modelu.

rowery dla dzieci

Co jeszcze ma znaczenie podczas wybierania roweru dla dziecka?

Waga roweru to jedno, ale niezwykle istotna jest jego optymalna wielkość. Z całą pewnością należy zwrócić uwagę na wysokość siodełka – dziecko powinno być w stanie, siedząc na maksymalnie obniżonym siodełku, swobodnie i pewnie podeprzeć się palcami obu stóp w przypadku roweru stojącego w pionie. Pociecha musi czuć się bezpiecznie na dwukołowcu. Należy także zwrócić uwagę na ogół komponentów użytych do produkcji danego modelu roweru. Jeśli jednoślad ma mieć amortyzację, dzięki której wygodniej będzie się dziecku jeździło po nierównościach, to musi być ona sprawna i dobrej jakości. Nie ma też co przesadzać z liczbą dodatkowych akcesoriów typu błotniki czy bagażnik, które niepotrzebnie tylko zwiększają wagę roweru.

43

No Responses

Write a response