rowery dla dzieci

Z przerzutkami czy bez – jaki rower dla dziecka?

Zakup wymarzonego roweru dla dziecka wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Producenci oferują wysokiej jakości rowery dziecięce, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać idealny model. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą kupić porządne rowery dla dzieci, ale nie mają zielonego pojęcia, na co zwrócić uwagę.

Rowery biegowe

Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem są rowery biegowe, które pozbawione są napędu (pedałów, przerzutek i łańcucha). Na takim sprzęcie dziecko szybko nauczy się łapania równowagi, dzięki czemu łatwiej będzie przerzucić się na klasyczne rowery dla dzieci. Warto zwrócić szczególną uwagę również na wielkość kół. Dla dzieci do 3 roku życia najlepszym wyborem są 12 calowe koła.

rowery dla dzieci

Rowery dla dzieci napędzane pedałami

Decydując się na rowery napędzane pedałami warto wybrać takie modele, które mają porządną osłonę na łańcuch. Pierwszy rower powinien być maksymalnie prosty, dlatego też unikać należy przerzutek i popularnych hamulców w manetkach. Do nauki jazdy najlepiej sprawdzi się klasyczny hamulec w piaście, który uruchamiany jest po prostu naciśnięciem pedałów. Małe dzieci uwielbiają przewozić swoje ulubione zabawki, dlatego też warto pamiętać o koszyczku.

Waga ma znaczenie

Waga jest jednym z najważniejszych parametrów, jeżeli chodzi o rowery dla dzieci. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za jednośladami z ramą aluminiową, która jest o wiele lżejsza od klasycznych stalowych ram. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale niektóre rowery dziecięce mogą ważyć tyle samo co rowery dla dorosłych. Wniesienie stalowego rowerku na trzecie piętro może być dużym wyzwaniem również dla rodziców.

Rowery z przerzutkami

Dla starszych dzieci prawdziwą gratką są oczywiście rowery z przerzutkami, które mogą znacząco ułatwić jazdę. W rowerach dziecięcych mamy do wyboru dwa rodzaje manetek sterujących biegami. Pierwsze to manetki cynglowe, a drugie to manetki obrotowe. W tym pierwszym przypadku przełożenia zmienia się za pomocą palców wskazujących i kciuków. W manetkach obrotowych przełożenia zmienia się z kolei za pomocą przekręcenia rączki. Wybór poszczególnego mechanizmu zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji dziecka.

Wygląd

Dla małych dzieci bardzo duże znaczenie ma oczywiście wygląd ich rowerku. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać się z dzieckiem do sklepu, aby wspólnie dokonać zakupu. Wbrew pozorom małe dzieci bardzo dobrze orientują się w sprzęcie i bardzo chętnie wybiorą swój wymarzony rower.

51

No Responses

Write a response