rowery dla dzieci

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Nauczenie dziecka jazdy na rowerze wcale nie jest zadaniem takim trudnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych rodziców, którzy chcą nauczyć swojego potomka jazdy na rowerze, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Pierwsze rowery dla dzieci

Jak łatwo się domyśleć, jednym z kluczy do sukcesu jest oczywiście wybranie odpowiedniego pojazdu. Bardzo wielu rodziców popełnia duży błąd kupując rowerek na wyrost. Niestety taki zakup może bardzo szybko zniechęcić maluszka do nauki. Nawet bardzo odważne dziecko nie będzie czuć się bezpiecznie i komfortowo na dużym rowerku. Lepiej wybrać kilka modeli (nawet używanych) niż kupić jeden na wyrost. Pierwsze rowery dla dzieci powinny być bezpieczne i ładne, aby zaciekawiły malucha i zachęciły go do jazdy. Na początku nauki lepiej sprawdzi się klasyczny hamulec nożny, niż hamulec ręczny. Ciekawym pomysłem są rowerki z koszyczkiem, gdzie dziecko będzie mogło włożyć tam swoje ulubione zabawki.

rowery dla dzieci

Jak przygotować rower dla dziecka?

Zakup nowego rowerku to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ trzeba go odpowiednio przygotować do jazdy. W pierwszej kolejności należy tak ustawić siodełko, aby nasze dziecko mogło swobodnie ustawić swoje stopy na podłożu. Dla dzieci najlepsze są popularne damki (bez ramy) na które bardzo łatwo się wsiada i wysiada. Pamiętać należy również i o tym, aby dokładnie napompować opony zwłaszcza, że nauka zawsze odbywa się na trawiastym i dość miękkim podłożu.

Zamiłowanie do jednośladów

Małe dzieci jak powszechnie wiadomo praktycznie zawsze naśladują swoich rodziców, dlatego też nauka jazdy powinna odbywać się właśnie przez naśladowanie. Dobrym pomysłem jest organizowanie wycieczek z całą rodziną. Inwestując w porządny fotelik rowerowy można bardzo szybko każde dziecko zarazić pasją do rowerów. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także specjalne przyczepki i holowniki.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Najpopularniejszą metodą nauki jazdy na rowerze jest oczywiście używanie specjalnego kijka i stopniowe wydłużanie czasu jazdy do momentu, aż dziecko nauczy się samodzielnej jazdy, bez naszej asysty. Większość dzieci jest w stanie nauczyć się jazdy na dwóch kółkach w 1-3 dni. W przypadku młodszych dzieci warto na starcie postawić na rowerki biegowe albo trzykołowe rowery dla dzieci. Warto także poszukać niewielkiego wzniesienia, z którego dziecko będzie mogło zjeżdżać. W ten prosty sposób dzieci bardzo szybko mogą nauczyć się utrzymania równowagi. Pamiętać należy zawsze o tym, aby teren nauki był bezpieczny.

56

No Responses

Write a response