rowery dla dzieci

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu roweru dla dziecka

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. Dotyczy to wielu aspektów, w tym również wyboru odpowiednich rowerów. Fakt, iż ofert z dnia na dzień przybywa z pewnością, nie ułatwia podjęcia decyzji, dlatego w dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę podczas zakupu rowerów dla dzieci.

Jak rower warto kupić dla swojej pociechy?

Wracają do wspomnień rodzice bardzo często, pamiętają pierwsze słowo, krok, czy wierszyk, którego nauczyło się dziecko. Jednak bardzo często wracają również do przejażdżek rowerowych, podkreślając, kiedy nasza pociecha zaczęła jeździć na dwóch kółkach, dlatego od tego należy zacząć.

rowery dla dzieci

Po pierwsze: ilość kół

Zanim rozważymy konkretny model, warto zastanowić się nad tym, czy dziecko zacznie od dwóch, czy czterech kół. Z pewnością dodatkowe, mniejsze kółka, pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa oraz równowagi podczas pierwszego pedałowania.

Po drugie: wiek i wzrost dziecka

Rowery dla dzieci powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Aby dziecko zachowało pełną swobodę ruchów, nie powinno kolankami dotykać ramy. Można przyjąć zatem poniższe wytyczne:

DZIECKO OD 4 DO 6 LAT

Długość nóg od wewnętrznej: do 48 cm

Rozmiar kół: 16”

Rama: dobrana indywidualnie

DZIECKO OD 5 DO 8 LAT

Długość nóg od wewnętrznej: 53 – 58 cm

Rozmiar kół: 20”

Rama: 11” – 13”

DZIECKO OD 7 DO 12 LAT

Długość nóg od wewnętrznej: 66 – 69 cm

Rozmiar kół: 24”

Rama: 13” – 15”

Po trzecie: rowery dla dzieci i ich szczegóły

Warto również podjąć decyzję zgodnie z poniższymi wskazówkami

RAMA — rower dla dziecka powinien mieć znacznie obniżoną ramę. Ułatwia to wsiania i zsiadania z roweru, a także zabezpiecza podczas upadku.

ROWER GÓRSKI — zdarza się, że pierwszym rowerem, który oglądają rodzice, jest rower górski. Niestety podczas pierwszych kroków należy wykluczyć ten model i wrócić do niego, jak dziecko będzie starsze.

HAMULCE — przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić, czy hamulce na pewno są sprawne i skuteczne. W przypadku dziecięcych rowerów nawet lekkie dotknięci powinno skutkować szybkim zahamowaniem.

To tylko nieliczne kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu roweru dla dziecka. Warto także sprawdzić konstrukcję, jak również stan techniczny rowerka. To z pewnością zapewni maksymalne bezpieczeństwo i pozwoli cieszyć się dziecku prezentem przez lata.

43

No Responses

Write a response