rowery dla dzieci

Pierwszy rower dla dziecka – biegowy czy klasyczny?

Wybór odpowiedniego roweru dla naszego dziecka nie jest prosty. Choć na rynku znajduje się bardzo wiele różnorodnych modeli, często rodzice nie wiedzą, na jaki rzeczywiście warto się zdecydować. Spośród dostępnych rowerów w sklepach wielu rodziców oraz opiekunów waha się pomiędzy rowerem biegowym, a tradycyjnym klasycznym. Zatem jaki model jest najlepszy? W co rzeczywiście powinniśmy zainwestować?

Pierwszy rower naszego dziecka

Decydując się na zakup pierwszego roweru naszego dziecka, powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić na szereg istotnych rzeczy. Przede wszystkim taki model musi być odpowiednio dopasowany do naszego malucha. Warto dostosować go nie tylko do jego wieku, ale również i wzrostu. Oto rowery dla dzieci, które najczęściej są wybierane na pierwsze modele.

Rower biegowy doskonałym rozwiązaniem

Rowerek biegowy (balansowy) to model bez pedałów, który napędzany jest siłą nóżek naszego dziecka. Zdecydowanie jazda na nim to wspaniały wstęp do nauki jazdy już na klasycznym rowerze. W takiej sytuacji dziecko skupia całą swoją uwagę na utrzymaniu właściwego toru jazdy, jak również odpowiednim zachowaniu równowagi. Warto dodać, że nie rozpraszają go żadne inne okoliczności, w tym przypadku przede wszystkim konieczność kręcenia pedałami.

Taki rower ma bardzo dużą zaletę, ponieważ występuje tutaj łatwość asekuracji przed upadkiem. Często tylko wystarczy, iż dziecko stabilniej podeprze się swoimi nóżkami. Z takiego rozwiązania z pewnością mogą korzystać maluchy, które przekroczyły już 80 cm wzrostu i wyższe.

Różne rowery dla dzieci – model klasyczny

Z kolei nieco starsze dzieci, takie przykładowo już w wieku szkolnym, z powodzeniem mogą korzystać z klasycznych rowerów dwukołowych. Jednoślady powinny być trwałe, jak również stabilne, a przede wszystkim bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

rowery dla dzieci

W zależności od wzrostu naszego dziecka, dostępne są rozmaite warianty. Dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w szkole podstawowej, doskonałym rozwiązaniem są modele wyposażone w koła 14 calowe. Dla nieco większych idealnym wyborem są rowery posiadające koła 16 calowe. Gdy dziecko przekroczy już wzrost 135 cm, można zdecydować się na zakup jednośladu wyposażonego w koła 20 calowe.

Jazda na rowerze to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. To właśnie dzięki temu możemy nawet z małym dzieckiem cieszyć się aktywnością fizyczną oraz zadbać o nasze zdrowie. Jednak decydując się na wybór pierwszego jednośladu dla naszego malucha, warto dużą uwagę zwrócić na wiele istotnych kwestii. Warto poznać wady i zalety każdej z opcji i tym samym odpowiednio taki rower dopasować do naszego malucha.

35

No Responses

Write a response