Deskorolki dla dzieci

Jaki model deskorolki wybrać dla dziecka?

Wybór deskorolek na rynku jest naprawdę ogromny i nie należy do najłatwiejszych. Dobór odpowiedniego modelu deskorolki dla dziecka zależy przede wszystkim od jego wieku, warunków fizycznych, a także od stopnia zaawansowania oraz chęci dalszego szlifowania umiejętności. Oto kilka wskazówek na co przede wszystkim zwrócić uwagę przed zakupem.

Wybór deskorolki dla dzieci

Na dzisiejszym rynku sprzętu sportowo-rekreacyjnego można dostać praktycznie wszystko czego dusza zapragnie. Dotyczy to również sprzętu dla najmłodszych. Deskorolki dla dzieci różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami (m.in. specyfikacja łożysk, kółek czy też drewna decku) i w głównej mierze zależą od rodzaju użytkowania deski oraz terenu, po którym nasza pociesza ma zamiar jeździć.

Deskorolki dla dzieci

Dla najmłodszych pociech o wadze mniejszej niż 50 kg dedykowane są przede wszystkim deskorolki w wersji mini. Standardowy rozmiar deski w tych modelach to około 43 cm na 13 cm. Ich powierzchnia musi być pokryta materiałem antypoślizgowym, który nie pozwoli, aby noga dziecka spadła z deski podczas jazdy. Kółka w tego rodzaju modelach mają wielkość około 50 mm na 30 mm i są wykonane zazwyczaj z tworzywa PCV.

Deskorolki dla starszaków

Deskorolki dla dzieci starszych to już znacznie większe modele o wymiarach około 77 cm na 20 cm. Ich budowa pozwala na jazdę osobom o wadze nawet do 100 kg. Deskorolki dla dzieci w tym przedziale wiekowym są wyposażone w różne łożyska w zależności od stopnia zaawansowania młodego skate’a. Mogą to być deski np. z modelami łożysk ABEC3 lub ABEC5. Wybór zależy od indywidualnych możliwości technicznych jazdy naszego dziecka.

Deskorolki Cruiser i Longboard

W ofercie rynkowej można znaleźć również deskorolki Cruiser i Longboard. Cruiser jest przeznaczony głównie do jazdy ulicznej. Charakteryzują się one nieco większą długością niż klasyczne deski oraz innym kształtem. Ich tył jest ścięty pod kątem prostym, natomiast przód ma szpiczasty kształt. Deski Cruiser mają również dużo lepiej skrętny przedni track, pozwalający na lepsze manewrowanie. Longboardy to z kolei deski dedykowane przede wszystkim do zjazdów i slalomów. Są to deski o wiele dłuższe (nawet 2 metry) i węższe niż modele typu Cruiser, a dzięki stosunkowo miękkim kółkom pozwalają na rozwinięcie dużych prędkości podczas zjazdów.

46

No Responses

Write a response