rowery dla dzieci

Dlaczego rowery dla małych dzieci nie powinny być skomplikowane?

Gdy dziecko opanuje już umiejętność chodzenia i w odstawkę pójdą wszelkiego rodzaju pchacze, zaczyna ono coraz bardziej interesować się hulajnogą, deskorolką, rolkami i rowerem. Jazda na dwukołowcu z całą pewnością nie jest łatwa do opanowania poprzez małego brzdąca, jednakże ma ona same zalety i warto jak najszybciej rozpocząć naukę. Jeżdżenie na rowerze to nie tylko świetna zabawa, ale również aktywność fizyczna pomagająca dziecku rozwijać jego poczucie równowagi oraz koordynację ruchową i koncentrację. Nie ma opcji, aby poruszanie się jednośladem kiedykolwiek mogło się znudzić, gdyż jest to źródło wspaniałej zabawy w każdym wieku. Pojawia się jednak pytanie, na jaki model roweru się zdecydować w przypadku małego dziecka?

Jakie będą najlepsze rowery dla dzieci, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z dwukołowcami?

Wybierając rowery dla dzieci, należy kierować się przede wszystkim ich wiekiem i możliwościami oraz bezpieczeństwem. Z całą pewnością nie jest najlepszym rozwiązaniem, aby kupować dziecku pierwszy lepszy pojazd i to na chybił trafił. Chociaż wielu rodziców chciałoby pewnie zrobić swojemu dziecku niespodziankę, wręczając mu w prezencie rower, to jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie się razem na zakupy i dopasowanie roweru do potrzeb pociechy. W przypadku małych dzieci bardzo ważne jest to, aby kupić rower o możliwie jak najprostszej konstrukcji. Rower powinien być na tyle wysoki, aby maluszek nie miał problemu z samodzielnym wejściem i zejściem z niego. Siedząc na siodełku, powinien bezproblemowo być w stanie postawić na podłożu całe stopy. Zbyt duży rower to prosta droga do upadku i kontuzji. Jeśli brzdąc z ledwością dotyka podłoża palcami, to należy rozejrzeć się za innym modelem rowerem. Powinien on być dostosowany do wieku, wzrostu i zdolności motorycznych dziecka.

rowery dla dzieci

Rowerek biegowy

W przypadku najmłodszych pociech zaleca się zakup rowerka biegowego, który jest stosunkowo lekki i nieduży. Nie posiada on pedałów, zębatek ani też łańcucha, co czyni go nieskomplikowaną zabawką, sprawiającą wiele radości. Wybierając nieskomplikowany model rowerka biegowego, dziecko może skupić całą uwagę na utrzymywaniu równowagi i opanowywaniu sztuki balansowania. Zaletą takich prostych rowerów jest również to, że nie są one wstanie rozwinąć zbyt dużych prędkości. Ponadto dziecko może w każdej chwili się zatrzymać, gdyż jego stopy cały czas stykają się z podłożem. Jeśli chodzi zaś o starsze dzieci, to w ich przypadku godne polecenia są rowery trójkołowe, wyposażone w pasy bezpieczeństwa gwarantujące stabilną jazdę. Kolejnym etapem będzie pojazd z czterema kółkami, gdzie dwa dodatkowe można odkręcić, gdy tylko dziecko opanuje już jazdę.

61

No Responses

Write a response