rowery dla dzieci

Jak dobrać ramę do roweru dla dziecka?

Zakup roweru dla osoby dorosłej będzie się znacząco różnić od wybierania dwukołowca dla dziecka. Znacznie ma nie tylko wiek pociechy, ale także jego wzrost, a mianowicie wysokość krocza od podłoża Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru nie ma na szczęście większych problemów ze znalezieniem roweru dla najmłodszych, który będzie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb i możliwości. Czym zatem kierować się przy wyborze?

Wybieramy rowery dla dzieci, czyli na co zwrócić uwagę?

Bogactwo asortymentu sprawia, że w sklepach można dostać przeróżne rowery zarówno dla dorosłych, jak i rowery dla dzieci. Jedne są ładniejsze od drugich, jednakże to nie wygląd dwukołowca powinien być najważniejszy. Znacznie ważniejszą kwestią jest rozmiar roweru, a zwłaszcza prawidłowe dobranie ramy do roweru dla dziecka. Tak naprawdę to najlepiej jest udać się do sklepu z dzieckiem, aby przymierzyć pociechę do roweru, a nie kupować mu rower w ciemno. Należy także pamiętać o tym, że nie chodzi o wzrost dziecka, ale o zmierzenie długości nogi po wewnętrznej stronie od kroku. Konieczne jest, aby maluch mógł dotknąć palcami nóg ziemi, gdy zajdzie taka potrzeba (najlepiej jeśli możliwe będzie położenie całej stopy na podłożu). Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy podopieczny przypadkiem nie ocierał kolanami czy rękami o kierownicę podczas pedałowania.

rowery dla dzieci

Jeśli chodzi o wielkość kół, to w przypadku dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 6 lat, zaleca się postawić na te 16 calowe. W przypadku dzieci w wieku od 5 do 8 lat o długości nóg od wewnętrznej strony powyżej 52 cm, warto sięgnąć po rower z kołami w rozmiarze 20”. Od 7 do 12 roku życia i z długością nóg od powyżej 65 cm sprawdzi się rower z kołami w rozmiarze 24”.

Jak dobrać ramę do roweru dla dziecka?

W przypadku najmłodszych dzieci (w wieku trzech lat), pierwszym rowerem jest zwykle rowerek biegowy. Tego typu rowery powinny mieć 12 calowe koła, a gdy dziecko urośnie, warto kupić mu w wieku 4 lat i do 5-tego roku życia rowerek z 16 calowymi kołami i z niskim przekrokiem. Dopiero po skończeniu siódmego roku życia przychodzi czas na rower z kołami w ramiarze 20 cali. Rozmiar ramy powinien wynosić wówczas 11”, jeśli długość nóg od wewnętrznej strony wynosi 53 cm, 12” w przypadku długości 56 cm i 13” przy długości nóg 58 cm. Natomiast w przypadku dzieci starszych, gdzie długość nóg od wewnętrznej strony wynosi 66 cm, preferowany rozmiar ramy to 14”, a w przypadku wysokości kroku 69 cm jest to 15”. W obu ostatnich przykładach zalecanymi rowerami są te, których rozmiar koła wynosi 24”.

31

No Responses

Write a response