rowery dla dzieci

Trójkołowy rowerek to dobry wybór dla małego dziecka?

Nie od dziś wiadomo, że znakomitym sposobem na wprowadzenie dziecka w trudny i uciążliwy proces uczenia się, jest połączenie nauki z zabawą. Dzieci bawiąc się, łatwiej przyswajają sobie zarówno wiedzę, jak i umiejętności. Tak jest również z nauką jazdy na rowerze, która niejednokrotnie może stać się źródłem stresu dla dziecka, jak i zdenerwowania dla rodzica. By te niedogodności jak najbardziej ograniczyć, należy, poszukiwaniom odpowiedniego rowerka dla dziecka, poświęcić sporo uwagi.

Rowery dla dzieci – od czego zacząć?

Znakomitym wyborem roweru dla dziecka będzie jego trzy kołowa wersja, która najlepiej sprawdzi się tuż po przygodzie z rowerkiem biegowym. Odpada wtedy stres, że pociecha nie potrafi jeszcze zgrać motoryki precyzyjnego manewrowania kierownicą, z opanowaniem balansu własnego ciała. Jazda jest wtedy bezpieczniejsza, bowiem pozwala uczyć się pedałowania, bez obawy przed ewentualnymi upadkami.

rowery dla dzieci

Rowery dla dzieci – wyposażenie, zwiększające wygodę

Rowery dla dzieci muszą być przede wszystkim atrakcyjne dla maluchów, tak by chciały uczyć się na nich jeździć, dlatego producenci pamiętają o ciekawych rozwiązaniach, podnoszących atrakcyjność pojazdu – zabawki.

Wśród szerokiego wachlarza wyposażenia, zwiększającego wygodę małego rowerzysty, znajdują się między innymi:

  • krótka, „nieprzekombinowana” i nieskomplikowana kierownica,
  • antypoślizgowe uchwyty i siodełko,
  • lekka, niezmuszająca do nadmiernego wysiłku, konstrukcja roweru,
  • szerokie, grube opony – jeśli nie pompowane, to z wypełnieniem piankowym (szeroka opona pozwala wybrać się na aktywny spacer z maluchem niezależnie od pogody, także w okresie zimowym),
  • szerokie, wyprofilowane siodełko, umożliwiające wychylanie się dziecka, bez obawy o upadek,
  • demontowane podnóżki, pomocne, gdy mały kierowca się zmęczy i do akcji będzie musiał wkroczyć rodzic,
  • daszek przeciwsłoneczny,
  • dołączane kosze, np. na dodatkowe zabawki, chusteczki czy napoje.

Rowery dla dzieci w typie trójkołowego pojazdu, które można spotkać na rynku, zostały zaprojekowane przez producentów tak, by wystarczyły dłużej niż tylko na jeden sezon. Ich wielkość jest przygotowana dla dzieci od 2 do 5 roku życia, ale wśród nich znajdą się i takie marki, których rowery będą „rosły” wraz z użytkownikami.

Trójkołowy rowerek to idealne rozwiązanie dla małego dziecka. W całym kalejdoskopie marek, kolorów, kształtów i gadżetów dodatkowych, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha.

Trójkołowy rowerek daje komfort nie tylko dziecku, ale i rodzicom.

48

No Responses

Write a response